Jak dinozaury reagowałaby na człowieka ?

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Awatar użytkownika
Snarl
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 53
Rejestracja: 26 grudnia 2014, o 12:23

Jak dinozaury reagowałaby na człowieka ?

Post autor: Snarl »

Zastanawiam się jak (prawdopodobnie) roślinożerne dinozaury były agresywne. Czy wydaje się, że robiły pozorowane szarże żeby odstraszyć "obcy zapach" z miejsca swojego żerowania czy może raczej omijały a nawet ignorowały.

Mam na myśli oczywiście dorosłe osobniki, większych gatunków niż człowiek.

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Jak dinozaury reagowałaby na człowieka ?

Post autor: nazuul »

Nic ponad to, co wiadomo o współczesnych zwierzętach pewnie nie wymyślimy.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Dinorex
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 1 listopada 2016, o 11:36
Kontakt:

Re: Jak dinozaury reagowałaby na człowieka ?

Post autor: Dinorex »

Wszystko jeszcze zależy od tego jak zachowywał by się człowiek? Nad tym warto się zastanowić...
czy chodzi jedynie o to, co by się działo gdyby człowiek przechodził obok danego dinozaura? tutaj wiele zależy od gatunku,
jednak w przypadku jakiegokolwiek ataku, "wejścia w paradę", myślę, że każdy gatunek by atakował.

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Jak dinozaury reagowałaby na człowieka ?

Post autor: szerman »

Jeżeli chodzi o człowieka (i może nieco w mniejszym stopniu inne gatunki), to wiele zależy również od indywidualnych cech osobniczych. Jeden człowiek jest nerwowy, inny wykazuje się stoickim spokojem itp. :)
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
Jacek Tatarewicz
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 106
Rejestracja: 9 listopada 2015, o 18:38
Imię i nazwisko: Jacek Tatarewicz
Lokalizacja: Tychy

Re: Jak dinozaury reagowałaby na człowieka ?

Post autor: Jacek Tatarewicz »

Witajcie.
Wiedzę mam mizerną co do spotkań i reakcji dinozaurów na widok człowieka, bo nie jestem zwierzęcym behawiorystą.hahha.
Ale hodowałem troszkę zwierzątek i wiem jedno że w stresie,poczuciu zagrożenia lub obrony młodych to się nie zawahają przed atakiem.Tak mi się wydaje że jak napisali przedmówcy lepiej nie wchodzić w "paradę" bowiem może się to bardzo źle skończyć dla nas-ludzi.
Nawet mały owad będzie walczył o życie-złap mrówkę i masz odpowiedź.Również nie polecam wchodzić w drogę rogaciźnie, zwłaszcza Bawołom Afrykańskim,to nie miłe krówki,lub też Słoniom,czy też hipciom-Świnie Wodną jak je nazywają wyłażą nocą na ląd i mają swoje ścieżki,nie raz ktoś nie uważny został tam w nicość obrócony.
Co do dinozaurów to możemy jedynie spekulować,ale pamiętajcie-pytony,aligatory i krokodyle pilnują gniazd i przez jakiś czas młodych,dinki były "mądrzejsze" więc nie spodziewam się innych zachowań.
Pozdrawiam.
J.T

ODPOWIEDZ