Jakie warunki byłyby potrzebne do odtworzenia dinozaurów?

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Tyranosaurus
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 49
Rejestracja: 4 maja 2013, o 12:40
Imię i nazwisko: Oskar Kotowicz
Lokalizacja: Jarchlino

Jakie warunki byłyby potrzebne do odtworzenia dinozaurów?

Post autor: Tyranosaurus »

Gdyby naukowcy mogli odtworzyć dinozaury, to jakie warunki musiałyby panować na ziemi? Wiem, że nie mogłoby być trawy. :D
Dinozaury.com jest super; Ja

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Jakie warunki byłyby potrzebne do odtworzenia dinozaurów

Post autor: szerman »

Tyranosaurus pisze:Gdyby naukowcy mogli odtworzyć dinozaury, to jakie warunki musiałyby panować na ziemi? Wiem, że nie mogłoby być trawy. :D
Niekoniecznie z tą trawą, zobacz ten wątek:
viewtopic.php?f=102&t=5347

Co do "odtworzenia dinozaurów" polecam:
viewtopic.php?f=4&t=3692
"Mastodon sapiens"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8246
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Jakie warunki byłyby potrzebne do odtworzenia dinozaurów

Post autor: nazuul »

Nie rozumiem, dlaczego trawa miałaby być zagrożeniem dla dinozaurów. Może dla niektórych byłaby niestrawna.
Natomiast czy nawet współczesne rośliny, które wydają się nam niewiele zmienione od czasów dinozaurów byłyby nadal dobrze trwione to nie byłbym pewien, myślę, że jednak w takim parku jurajskim odpowiednie żywienie nie powinno być problemem nie do rozwiązania.

Na pewno współczesne mikroorganizmy chorobotwórcze byłyby wielkim zagrożeniem dla organiznów przeniesionych z innych epok, więc te dinozaury musiałyby być hermetycznie zamknięte (Justyna na forum kiedyś o tym pisała, ale nie mogę teraz tego znaleźć). Przy odpowiednich, kolosalnych nakładach takie hermetyczne zamknięcie nawet wielu km kwadratowych terenu byłoby możliwe, choć znając życie coś poszłoby tak (polecam książkę "Park Jurajski" :wink: czytałem niedawno - po parunastu latach od poprzedniego czytania - i stwierdzam, że dobra książka, zdecydowanie górująca nad filmem, kiedyś się jarałem, bo dinozaury, ale w gruncie rzeczy to chodzi o coś innego, ale oczywiście interpretacja może być rozmaita).
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Tyranosaurus
Kambryjski trylobit
Kambryjski trylobit
Posty: 49
Rejestracja: 4 maja 2013, o 12:40
Imię i nazwisko: Oskar Kotowicz
Lokalizacja: Jarchlino

Re: Jakie warunki byłyby potrzebne do odtworzenia dinozaurów

Post autor: Tyranosaurus »

dzięki za odpowiedzi :D :D :D :D :D :P :P :idea: :!: :!: :!: :mrgreen:
Dinozaury.com jest super; Ja

ODPOWIEDZ