Ulubione ceratopsy

Luźne rozmowy paleontologiczne :)
rys. swordlord3d.deviantart.com
Regulamin forum
"Gniazdo raptorów" to otwarty, specjalny dział forum. Powstał z myślą o młodszych miłośnikach dinozaurów (i nie tylko ;) ). Służy luźnym dyskusjom na tematy paleontologiczne.
Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8245
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: Ulubione ceratopsy

Post autor: nazuul »

Podliczyłem głosy. Jeśli ktoś podał, że najbardziej lubi jednego lub kilka to uwzględniałem tylko te, ale już nie te, które ktoś lubi mniej. W przypadku dilonga uwzględniłem 7 wymienionych w cytacie Krzyśka Lichoty (nie 19 z później zmienionego postu, bo uznałem, że lubienie większości wówczas znanych, w tym wszystkie poza dwoma Ceratopsidae powoduje, że traci to wiarygodność). Ze swoich uwzględniłem wymienionych członków Triceratopsini.

Miejsce / Nazwa / Liczba głosów:
1 Torosaurus 14
2 Triceratops 12
3 Styracosaurus 10
4 Pentaceratops 8
5 Pachyrhinosaurus 7
Protoceratops 7
6 Chasmosaurus 6
7 Avaceratops 4
Nedoceratops 4
8 Diabloceratops 3
Einiosaurus  3
Achelousaurus  3
Centrosaurus 3

Pozostałe mają po dwa lub jeden głos.
O dziwo to nie Triceratops jest najbardziej lubiany, lecz Torosaurus (bardzo mnie cieszy, że tak fascynujący i zagrożony wyginięciem dinek jest najwyżej; 5 głosów zostało na niego oddanych po przedstawieniu hipotezy synonimiki, w tym 1 przed podważającymi ją pracami z 2013 r., tj. okresu najwyższego zagrożenia). Poza Protoceratops, nieceratopsydowe ceratopsy mają najwyżej dwa głosy (Prenoceratops i Zuniceratops) Ciekawe jest wysokie miejsce mało znanych Avaceratops i Nedoceratops. Z nowych lubiany jest Diabloceratops.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
szerman
Neogeński mastodont
Neogeński mastodont
Posty: 4060
Rejestracja: 23 czerwca 2009, o 10:40
Imię i nazwisko: MSz
Lokalizacja: B-B

Re: Ulubione ceratopsy

Post autor: szerman »

nazuul pisze:Miejsce / Nazwa / Liczba głosów:
1 Torosaurus 14
2 Triceratops 12
3 Styracosaurus 10
4 Pentaceratops 8
5 Pachyrhinosaurus 7
Protoceratops 7
Pierwsza piątka - nie licząc pachyriznozaura - nie dziwi, ale kolejność już faktycznie trochę tak. Top 5 odzwierciedla tak naprawdę ich popularność.
"Mastodon sapiens"

Taurovenator
Permski synapsyd
Permski synapsyd
Posty: 680
Rejestracja: 13 czerwca 2019, o 09:55
Imię i nazwisko: Michał Siedlecki

Re: Ulubione ceratopsy

Post autor: Taurovenator »

Natomiast moim ulubionym ceratopsem jest protoceratops, ale lubię też stytakozaura i torozaura. Szczerze, nie darzę ceratopsów jakimś większym uczuciem.

Awatar użytkownika
Lythronax
Złoty Dinek I-VI 2023
Złoty Dinek I-VI 2023
Posty: 1227
Rejestracja: 11 stycznia 2022, o 21:04

Re: Ulubione ceratopsy

Post autor: Lythronax »

Ceratopsy to moja ulubiona grupa dinozaurów :)
Najciekawe według mnie są: Xenoceratops, Albertaceratops, Diabloceratops, Udanoceratops, Styracosaurus i Regaliceratops.

ODPOWIEDZ