[Opis] Ulughbegsaurus

Wszystko o krwiożerczych "stopach bestii"
Kamil Kamiński
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1157
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 10:49
Imię i nazwisko: Kamil Kamiński
Lokalizacja: Gniew

[Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Kamil Kamiński »


Awatar użytkownika
Ti58
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 308
Rejestracja: 8 czerwca 2020, o 21:29
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Ti58 »

Istnieje także szacunek na podstawie Siamraptor - 9.3 m
Anchiornis :)

Kamil Kamiński
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1157
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 10:49
Imię i nazwisko: Kamil Kamiński
Lokalizacja: Gniew

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Kamil Kamiński »

Szacunek rozmiarów zawarty w opisie pochodzi z pracy go opisującej. Można prosić źródło dla tych 9,3 m?

Awatar użytkownika
Ti58
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 308
Rejestracja: 8 czerwca 2020, o 21:29
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Ti58 »

Kamil Kamiński pisze:
10 października 2021, o 21:48
Szacunek rozmiarów zawarty w opisie pochodzi z pracy go opisującej. Można prosić źródło dla tych 9,3 m?
https://media.discordapp.net/attachment ... eletal.png
Ostatnio zmieniony 15 października 2021, o 14:27 przez nazuul, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kasacja załącznika
Anchiornis :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: nazuul »

To nie tyle oszacowanie rozmiarów, co rekonstrukcja i nie tyle wg Siamraptor, co wg różnych allozaurów.
Proszę zamieszczać link do strony, gdzie jest dany rysunek a nie link do samego rysunku. Zbędne jest załączanie danego rysunku, zwłaszcza tak wielgachnego.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Kamil Kamiński
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1157
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 10:49
Imię i nazwisko: Kamil Kamiński
Lokalizacja: Gniew

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Kamil Kamiński »

Dzięki. Autor tej grafiki to student paleontologii, a wykonane przez niego rekonstrukcje znalazły się np. w opublikowanej niedawno pracy o nowych spinozaurydach z Anglii. Myślę więc, że można to uznać za warte uwzględniaenia w ED. Z drugiej strony to kolejny takson, gdzie nie mamy nawet jednej pełnej kości, więc szacowanie rozmiarów może dawać różne wyniki.

Awatar użytkownika
Ti58
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 308
Rejestracja: 8 czerwca 2020, o 21:29
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Ti58 »

nazuul pisze:
11 października 2021, o 17:50
To nie tyle oszacowanie rozmiarów, co rekonstrukcja i nie tyle wg Siamraptor, co wg różnych allozaurów.
Proszę zamieszczać link do strony, gdzie jest dany rysunek a nie link do samego rysunku. Zbędne jest załączanie danego rysunku, zwłaszcza tak wielgachnego.
Ale na ile wiem ten rysunek jest tylko na serwerze discorda Franoysa (https://discord.gg/byHvyXgpJ3)
Kamil Kamiński pisze:
11 października 2021, o 17:56
Dzięki. Autor tej grafiki to student paleontologii, a wykonane przez niego rekonstrukcje znalazły się np. w opublikowanej niedawno pracy o nowych spinozaurydach z Anglii. Myślę więc, że można to uznać za warte uwzględniaenia w ED. Z drugiej strony to kolejny takson, gdzie nie mamy nawet jednej pełnej kości, więc szacowanie rozmiarów może dawać różne wyniki.
Na ile wiem to ta rekonstrukcja jest w większości zrobiona na podstawie rekonstrukcji Neovenator Dan Folkesa ale nie jest zrobiona przez samego Dan Folkesa
Anchiornis :)

Kamil Kamiński
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1157
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 10:49
Imię i nazwisko: Kamil Kamiński
Lokalizacja: Gniew

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: Kamil Kamiński »

Rzeczywiście, nie doczytałem: "Skull used is done by Dan Folkes"

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8241
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Re: [Opis] Ulughbegsaurus

Post autor: nazuul »

Ti58 pisze:
11 października 2021, o 20:39
nazuul pisze:
11 października 2021, o 17:50
To nie tyle oszacowanie rozmiarów, co rekonstrukcja i nie tyle wg Siamraptor, co wg różnych allozaurów.
Proszę zamieszczać link do strony, gdzie jest dany rysunek a nie link do samego rysunku. Zbędne jest załączanie danego rysunku, zwłaszcza tak wielgachnego.
Ale na ile wiem ten rysunek jest tylko na serwerze discorda Franoysa (https://discord.gg/byHvyXgpJ3)
To już wiem, dlaczego nie mogłem znaleźć tego (discordapp nie znałem).

Czytałeś?
Warunki korzystania z usługi Discorda pisze:Wszelkie prawa do materiałów stanowiących część Usługi (w tym między innymi projektów, tekstów, grafik, obrazów, filmów, informacji, aplikacji, oprogramowania, muzyki, dźwięków oraz innych plików, ich kompilacji i aranżacji), z wyjątkiem Treści Użytkownika, oraz udziały w nich, zwane łącznie „Materiałami Usługi”, stanowią w relacjach między Użytkownikiem a Firmą własność Firmy i/lub jej zewnętrznych licencjodawców. (...) Użytkownik zobowiązuje się nie modyfikować, kopiować, rozpowszechniać, umieszczać w ramkach, powielać, ponownie publikować, pobierać, wydobywać za pomocą techniki scrapingu, wyświetlać, publikować, przesyłać ani sprzedawać w jakiejkolwiek formie lub w jakikolwiek sposób, w całości lub części, ani inaczej wykorzystywać Materiałów Usługi bez naszej wyraźnej pisemnej zgody.
Zob. też np. ogólną notkę:
https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ ... Internecie

To jak, skasować obrazek z Twojego postu? Moim zdaniem trzeba.

Widzisz, fajnie, że się dzielisz materiałami, ale uważać trzeba aby prawa nie łamać. Wklejenie linka jest z reguły legalne, ale z zamieszczaniem bezpośrednim może już być różnie.
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

ODPOWIEDZ