Historia legend o smokach

Dyskusje na temat "strasznych jaszczurów"
Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Chyba tak, bo w Egipcie znaleziono jego ko??ci, kt??re szybko trafi??y do Niemiec, pomyli??em siÄ?.
Tribute to Dinosaurs 2020

CHESTERAPTOR
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 321
Rejestracja: 25 czerwca 2006, o 08:52
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: CHESTERAPTOR »

Danu pisze: pomyli??em siÄ?.
Nic sie nie sta??o! :)
4 8 15 16 23 42

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Mo??e, gdyby go nie zniszczono, to Spinosaurus, przez te wiele lat uznawany by by?? za najwiÄ?kszego drapie??nika, a nie Tyrannosaurus, a jednak to dziwne, ??e raczej nikt nie stawia?? na to, ??e Spinosaurus by?? tak du??y, chocia?? znaleziono niezbity na to dow??d.
Tribute to Dinosaurs 2020

CHESTERAPTOR
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 321
Rejestracja: 25 czerwca 2006, o 08:52
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: CHESTERAPTOR »

Mo??e po wojnie alianci chcieli, by ludzie zapomnieli o wszystkich znacznych dokonaniach Niemc??, w tym o odkryciu najwiÄ?kszego dinozaura miÄ?so??ernego.....
4 8 15 16 23 42

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Mo??liwe, ale musieliby nie ??le, po zacieraÄ? ??lady, jednak informacje musia??y gdzie?? byÄ?, bo wiemy od nie dawna, ??e taki szkielet odnaleziono, w lutym by??o straszne zamieszanie z rozmiarami Spinozaura.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Karol Sabath
Ekspert
Ekspert
Posty: 443
Rejestracja: 15 marca 2006, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol Sabath »

CHESTERAPTOR pisze:Zapewne by??y to ko??ci tarbozaura albo jakiegos innego tyranozaura.....
Wydaje siÄ?, ??e najczÄ???ciej chi??skimi smokami by??y raczej dinozaury jurajskie i wczesnokredowe (naj??atwiej je w Chinach znale??Ä?), ale tak??e np. szczÄ?tki zwierzÄ?t z epoki lodwcowej - choÄ?by zÄ?by gigantopitek??w by??y barcdzo cenione przez aptekarzy...

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

A po co aptekarzom, by??y te zÄ?by,.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Karol Sabath
Ekspert
Ekspert
Posty: 443
Rejestracja: 15 marca 2006, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol Sabath »

Danu pisze:Mo??liwe, ale musieliby nie ??le, po zacieraÄ? ??lady, jednak informacje musia??y gdzie?? byÄ?, bo wiemy od nie dawna, ??e taki szkielet odnaleziono, w lutym by??o straszne zamieszanie z rozmiarami Spinozaura.
Ten oryginalny spinozaur Stromera by?? do??Ä? niekompletny, i wiadomo by??o tylko, ??e jest por??wnywalnej wielko??ci co tyranozaur. To, ??e m??g?? byÄ? wiÄ?kszy, okaza??o siÄ? dopiero po znalezieniu nowych (te?? niekompletnych) okaz??w, oraz po przyjÄ?ciu, ??e mia?? proporcje podobne jak np, Baryonyx. Nie by??o w tym raczej ??adnego spisku aliant??w (zresztÄ? w paleontologii dorobek niemieckiej dinozaurologii nigdy nie by?? ukrywany).

Awatar użytkownika
Dakosaurus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 453
Rejestracja: 14 marca 2006, o 14:44
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Dakosaurus »

Robili z nich magiczne proszki.
Witam wszystkich na tym wspaniałym forum!

http://www.nfsm.eu/news.php -fajna strona o Need for Speed.

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1925
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

No w??a??nie, niemcy raczej nie pozwolili by sobie na taki sabota??.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
misio
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 220
Rejestracja: 26 czerwca 2006, o 10:31
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: misio »

ale tak??e np. szczÄ?tki zwierzÄ?t z epoki lodwcowej - choÄ?by zÄ?by gigantopitek??w by??y barcdzo cenione przez aptekarzy... gigantopiteki nie ??y??y w plejstocenie!??y??y w miocenie!
http://pl.tunele.wikia.com/wiki/Tunele_Wiki - moja własna wiki o serii książek "Tunele" Rodericka Gordona i Briana Williamsa :)

Awatar użytkownika
Mixs
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 145
Rejestracja: 20 kwietnia 2006, o 21:17

Post autor: Mixs »

misio pisze: gigantopiteki nie ??y??y w plejstocenie!??y??y w miocenie!
Ekhmm...:
Gigantopithecus bilaspurensis, which lived 6 to 9 million years ago in India, and Gigantopithecus blacki, which lived in China until at least 1 million years ago.
http://www.britannica.com/eb/article-9036789
Gigantopithecus appeared in the fossil record about 6.3 million years ago and thrived in Southeast Asia for five and half million years.
http://www.uiowa.edu/~nathist/Site/giganto.html

EDIT - mo??na te?? prosiÄ? o jakie?? ??r??d??o twierdzenia o tym, ??e Elasmotherium zainspirowa??o legendÄ? o smoku wawelskim? Obi??o mi siÄ? o uszy, ??e jego rogi mog??y zainspirowaÄ? legendy o jednoro??cach - ale smokach? ChoÄ? mo??e czego?? nie wiem...
"Powiedzmy sobie jasno: to nie Ziemi grozi zagłada, tylko nam. Nie dysponujemy wystarczającą mocą, aby zniszczyć tę planetę, lub ją uratować, ale gdybyśmy zechcieli, może zdołalibyśmy ocalić samych siebie."

Ian Malcolm w "Jurassic Park" Michaela Crichtona

CHESTERAPTOR
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 321
Rejestracja: 25 czerwca 2006, o 08:52
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: CHESTERAPTOR »

Mixs pisze: EDIT - mo??na te?? prosiÄ? o jakie?? ??r??d??o twierdzenia o tym, ??e Elasmotherium zainspirowa??o legendÄ? o smoku wawelskim? Obi??o mi siÄ? o uszy, ??e jego rogi mog??y zainspirowaÄ? legendy o jednoro??cach - ale smokach? ChoÄ? mo??e czego?? nie wiem...
Ja chyba wiem- ostatnio gdy przeglÄ?da??em to forum dino.opm.co??tam to miÄ?dzy innymi by?? tam taki post. Nie??le sie przy nim u??mia??em..... :wink:
4 8 15 16 23 42

Awatar użytkownika
Mixs
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 145
Rejestracja: 20 kwietnia 2006, o 21:17

Post autor: Mixs »

Mixs pisze:Obi??o mi siÄ? o uszy, ??e jego rogi mog??y zainspirowaÄ? legendy o jednoro??cach
Sk??adam samokrytykÄ? - co do tego chyba jednak ??le mi siÄ? obi??o o uszy, chodzi??o o co?? innego:

http://en.wikipedia.org/wiki/Unicorn#Elasmotherium

??eby nie by??o nie porozumie?? - do mo??liwo??ci przetrwania Elasmotherium do czas??w historycznych jestem sceptycznie nastawiony.
"Powiedzmy sobie jasno: to nie Ziemi grozi zagłada, tylko nam. Nie dysponujemy wystarczającą mocą, aby zniszczyć tę planetę, lub ją uratować, ale gdybyśmy zechcieli, może zdołalibyśmy ocalić samych siebie."

Ian Malcolm w "Jurassic Park" Michaela Crichtona

Awatar użytkownika
Karol Sabath
Ekspert
Ekspert
Posty: 443
Rejestracja: 15 marca 2006, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol Sabath »

misio pisze:ale tak??e np. szczÄ?tki zwierzÄ?t z epoki lodwcowej - choÄ?by zÄ?by gigantopitek??w by??y barcdzo cenione przez aptekarzy... gigantopiteki nie ??y??y w plejstocenie!??y??y w miocenie!
Misiu, to trochÄ? tak, jakbym napisa?? o ??redniowiecznych mieczach, a Ty by?? prostowa??: mieczami nie walczono w ??redniowieczu, mieczami walczyli staro??ytni Grecy i Rzymianie...
Oczywi??cie - w Indiach i Azji Po??udniowo-Wschodniej gigantopiteki ??y??y w miocenie. Ale ja pisa??em o chi??skich aptekarzach. A w Chinach naj??atwiej by??o zdobyÄ? zÄ?by najp????niejszych, plejstoce??skich gigantopitek??w...
Jak podaje np. wikipedia ( http://en.wikipedia.org/wiki/Gigantopithecus ) - w pierwszym zdaniu angielskiego has??a, gigantopiteki ??y??y jeszcze 100 tys. lat temu, czyli prze??y??y prawie ca??Ä? epokÄ? lodowcowÄ? (kt??ra zaczÄ???a siÄ? ok. 2 mln lat wcze??niej).

ODPOWIEDZ