Rzeczpospolita a sprawa prehistoryczna

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Courage1
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 11 lipca 2008, o 06:02

Rzeczpospolita a sprawa prehistoryczna

Post autor: Courage1 »

Witam!

Mam pytanie. Rok temu Rzeczpospolita dodawała serial BBC w specjalnych wydaniach (m.in. wędrówki z dinozaurami). W tym roku byłem dość długo za granicą i przegapiłem niestety dwie pierwsze płyty. Czy ktoś mógłby mi podać jakie były tytuły pierwszych dwóch części? Oto co wiem o tegorocznej kolekcji:

cz1. ---
cz2. ---
cz3. Kraina GigantĂłw
cz4. Tryiumf ssakĂłw

Pozdrawiam

MartaT
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, o 15:45
Lokalizacja: Wągrowiec/Warszawa

Post autor: MartaT »

witam! o ile sie nie mylę cz1. to były "Wędrówki z Potworami" a cz2."Ballada o Wielkim Alu"

Awatar użytkownika
Broker
Dewoński labiryntodont
Dewoński labiryntodont
Posty: 318
Rejestracja: 5 maja 2007, o 20:48
Lokalizacja: Zet Gie

Post autor: Broker »

Chodzi tu o Wędrówki z bestiami ;)

Cz1: New Dawn - Nowy świt
Cz2: Whale killer - Wielorybi zabĂłjca

BTW Troszke dziwne tłumaczenie tytułu 4 odcinka, "Next of kin" (Tryiumf ssaków?) - to coś w stylu "Najbliższy krewny". No ale, w jakiś sposób, to tytul ten pasuje :mrgreen:
Theropods... yeah :D

MartaT
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, o 15:45
Lokalizacja: Wągrowiec/Warszawa

Post autor: MartaT »

trudno jednak sie myliłam widocznie miałam na myśli coś innego :wink: za pomyłke przepraszam :mrgreen:

Courage1
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 2
Rejestracja: 11 lipca 2008, o 06:02

Post autor: Courage1 »

Marta miala racje jednak, dzwonilem do redackji Rzeczpospolitej i okazalo sie, Ĺźe cz.1 to wedrĂłwki z potworami, a cz2. to Ballada o wielkim Alu :)

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Ciekawe, bo rok temu była z Rzeczpospolitą taka seria: Wędrówki z potworami, Wędrówki z dinozaurami cz1 (odcinki 1-3) i cz. 2 (odcinki 3-6).
Wiem bo jestem szczęśliwym nabywcą :)
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Wtedy też były "Werówki z bestiami" i "Wędrówki z jaskiniowcami".

W tym roku była "Ballada o Wielkim Alu" i niewiem niestety co, bo wtedy byłem na Oazie Wakacyjnej.
Geologia UW

Awatar użytkownika
minmi
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 152
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 21:22

Post autor: minmi »

Oh kurcze! szkoda, że wtedy nie kupiłem "Rzeczpospolitej"! Myślałem, że "Wędrówki z potworami" jeszcze będą w dodatku... a tu kicha... :cry: Mam tylko "Wędrówki z dinozaurami" i "Wędrówki z bestiami". Raz oglądałem te których nie mam, ale na youtube i to po angielsku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid Mika
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1016
Rejestracja: 23 maja 2008, o 15:49
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Dawid Mika »

minmi pisze:Oh kurcze! szkoda, że wtedy nie kupiłem "Rzeczpospolitej"! Myślałem, że "Wędrówki z potworami" jeszcze będą w dodatku... a tu kicha... :cry: Mam tylko "Wędrówki z dinozaurami" i "Wędrówki z bestiami". Raz oglądałem te których nie mam, ale na youtube i to po angielsku...
http://allegro.pl/search.php?sg=0&strin ... +potworami - ''Wędrówki z potworami'' na allegro (nie jest to link do konkretnej aukcji, ale wyniki poszukiwania). Na allegro jest pełno tych filmów dołączanych niegdyś z Rzeczpospolitą. Najprawdopodobniej nawet wszystkie.

ODPOWIEDZ