Nowe Tanystrophaeidae

Czyli co piszczy w paleontologicznej "trawie" :)
Awatar użytkownika
Tomasz Singer
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1579
Rejestracja: 24 września 2007, o 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Nowe Tanystrophaeidae

Post autor: Tomasz Singer »

Dwa nowe rodzaje Augustaburiania i Protanystropheus Sennikov, 2011 wczesny trias z Basenu Doliny Donu.
Jeśli komuś się przyda to mogę podesłać pdf, otrzymany od autora (proszę o wiadomości z e-mailem na priv).
Tomasz Singer

DINOZAURY

d_m

Re: Nowe Tanystrophaeidae

Post autor: d_m »

To ja poproszę - dmazurek@twarda.pan.pl Z Andrey Sennikovem miałem przyjemność kopać w Rosji :)

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Re: Nowe Tanystrophaeidae

Post autor: Daniel Madzia »

Tomek przeslal mi wczoraj wieczorem PDF-a, wiec jeszcze o nim krociutko napisalem na Wild Prehistory. Niestety krytycznie. Oczywiscie super, ze Josef Augusta i Zdeněk Burian maja wlasne zwierzatko. Byleby ich tylko wiecej bylo. Problem mam z publikacja. Jest nieczytelna. Dyskusja na temat filogenezy na poziomie metod z polowy XX wieku. Absolutnie Sennikovowi nie ufam klasyfikowanie augustaburianii jako tanystrofeida.

Awatar użytkownika
hanys
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1012
Rejestracja: 24 lipca 2008, o 14:37
Lokalizacja: beWYRYhills

Re: Nowe Tanystrophaeidae

Post autor: hanys »

Zastanawia mnie czemu Sennikov nie uwzględnił Czatkowiella w opisie. Artykuł w PP ukazał się w tym samym czasie co praca Sennikova otrzymana przez Paleontologicheskii Zhurnal, ale autor uczestniczył w opisywaniu fauny z Czatkowic więc musiał wiedzieć o czatkowielli. Poza tym kręgi Augustaburiania są bardzo podobne do kręgów z czatkowielli. Również wiek i rozmiary mają zbliżone.
olej zdrowie, olej życie, najważniejsze wydobycie

ODPOWIEDZ