Strona 1 z 1

Poszukuję cał‚ej serii Dinozaury! De Agostini z lat 1994-96

: 22 maja 2008, o 11:23
autor: Adamozaur
Jak w temacie wymieniłem poszukuję możliwie całej serii czasopism dinozaury! z tamtych lat. Kiedyś dostałem parę numerów i dzięki nim zacząłem interesować się dinozaurami. Chciałbym zgromadzić całą serię tylko za bardzo nie mam ich gdzie kupić, bo na allegro tego typu aukcji jest jak na lekarstwo (niedawno udało mi się zakupić całkiem okazjonalnie numery od 1-26),a tak to bardzo rzadko się pojawia coś sensownego. Gdyby ktoś miał numery od 27 do końca albo nawet całą serię w dobrym stanie i chciałby ją sprzedać to chętnie kupię. Mój gg 1114342

: 11 czerwca 2009, o 21:16
autor: Chirostenotes
Mnie teĹź na niej zaleĹźy.

: 16 lipca 2009, o 19:46
autor: Muflon
od czasu do czasu pojawia się na allegro kompletna seria, sugeruję regularnie sprawdzać

: 20 lipca 2009, o 10:09
autor: Jokerosaurus_xD
Pojawia się ale seria kompletna kosztuje i to sporo. Nie tak dawno widziałem na allegro ją za jedyne 150 zł. Proponuje wam popytac znajomych czy nie mają starych numerów. Ja tak zapytałem kolegę i okazało się że ma całą serie i mi ją oddał. Brakuje mi chyba tylko 3-4 numerów. :)

: 20 lipca 2009, o 10:57
autor: Tomasz
Pojawia się ale seria kompletna kosztuje i to sporo. Nie tak dawno widziałem na allegro ją za jedyne 150 zł.
Bez przesady. Kilkukrotnie widziałem już całe serie na allegro w cenie 40-50zł (na Kup Teraz), jednak rozchodziły się równie szybko jak się pojawiały ;)

: 12 lutego 2010, o 14:36
autor: BartoszS
Hehe teraz dopiero doceniam to że mam całą serię...... :D
Rzeczywiście jest to bardzo ciekawe oczywiście jest dużo błędów ale nie można tego zarzucic Wydawnictwu DeAgostini ponieważ w tamtych czasach tych błędów jeszcze nie znano :wink: :!:
Pozdrawiam

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

: 11 sierpnia 2011, o 22:46
autor: dinozaury
Na forum PolishEliteBoard peb.pl ja razem z kolegą będziemy wrzucać cała serie "Dinozaury! DeAgostini Odkryj Olbrzymi Prehistorycznego Świata"

Jeżeli ktoś z was fanów prehistorycznych gadów ma to pisemko, pomóżcie nam wrzucać numery !

Było ich 52, łącznie są to tysiące stron....

W internecie nigdzie nie ma tej serii; wychowało się na niej mnóstwo osób, lukę trzeba uzupełnić.

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

: 25 października 2011, o 19:35
autor: dilong
Widziałem, że ktoś to zbierał, te wszystkie gazety były bardzo fajne. Też chętnie bym chciał zdobyć tą serię, ale widać trudno to dostać. dinozaury, życzę ci powodzenia w tym projekcie.

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

: 25 marca 2012, o 23:40
autor: dinozaury
Kolega się wycofał z projektu, a forum Polish Elite Board nie zamieszczało moich postów, na TYM forum też nie mogłem zamieszczać linków z numerami w pdf z powodu praw autorskich (moderator je wyrzucił).

Nie bardzo wiem co teraz zrobić. Na małe fora nie będę się z tym skanowaniem męczył, a duże fora mnie wywalają i mówią coś o prawach autorskich. Swoją drogą ta seria ma z 20 lat come on guys, jakie prawa autorskie..... -.-

Mam wszystkie numery (zdobyte na allegro przy odrobinie szukania i szczęścia) i bardzo sobie to chwale :D Ilustracje miażdżą :) i sentyment mam gigantyczny do tego czasopisma.

Jak ktoś by chciał mi pomoc skanować i poszukać jakieś rozsądne miejsce gdzie można by to up'nąć to czekam....chciał bym się podzielić tym dorobkiem kultury jakim niewątpliwie jest to czasopismo. Bardzo mi się podobają ceny na numerach....w tysiącach xD bo tyle są warte.

Wychodzi podobno drugi już raz ta nowa seria. Słyszałem, że nie jest już tak epicka jak ta oryginalna.

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

: 26 marca 2012, o 08:02
autor: Przyszły paleontolog
Może na chomika ? :)

Nie trzeba cytować całego pprzedniego postu. MZ

Re: Poszukuję całej serii Dinozaury! De Agostini z lat 199

: 26 marca 2012, o 11:58
autor: szerman
dinozaury pisze:Wychodzi podobno drugi już raz ta nowa seria. Słyszałem, że nie jest już tak epicka jak ta oryginalna.
Już wyszła. Kiedyś ją skomentowałem:
szerman pisze:Byłem dziś w Empiku i widziałem nr 1 i nr 2 na własne oczy. W nr 2 teksty m.in. o jakiś roślinach, diplodoku i - co najciekawsze - o formacji Morrison(!).

DeAgostini chwali się modelem o wysokości 120 cm, oczywiście w pozycji wyprostowanej i ogonem służącym za podpórkę. Ciekawe czy napiszą w ostatnim numerze, że ten "tripod" ustawiony przez dziecko w tej pozycji złamie mu kręgosłup w paru miejscach ;) Bo z grzbietem w pozycji horyzontalnej ten model też może sobie stać. Uff.

Nr 1 kosztuje 4,99, nr 2 i pewnie następne [s]14,99 zł[/s]*. Co do szatni graficznej na okładce, to wydaje mi się, że np. Dinosaur Man ładniej by narysował. O Edycie i Jakubie nawet nie wspomnę.
* Jednak nie 14,99, a chyba 9,99 zł.