[Zbiorczy] Szukam dobrej książki o dinozaurach

Czyli filmy, książki, czasopisma, strony internetowe itp. związane z paleontologią
Awatar użytkownika
Karol Sabath
Ekspert
Ekspert
Posty: 443
Rejestracja: 15 marca 2006, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol Sabath »

Dakosaurus pisze:
Karol Sabath pisze: Tim Haines "WÄ?dr??wki z dinozaurami"
Nie wiedzia??em ??e jest taka ksiÄ???ka.MuszÄ? jÄ? poszukac. :o
Oto link do tego albumu wyd. Muza: http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ks ... l?kw=15085

allozaur
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 12
Rejestracja: 14 marca 2006, o 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: allozaur »

Ja bym proponowa??"Dinozaury,przewodnik"
allozaur-lew okresu jurajskiego

Awatar użytkownika
Dakosaurus
Karboński antrakozaur
Karboński antrakozaur
Posty: 453
Rejestracja: 14 marca 2006, o 14:44
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Dakosaurus »

allozaur pisze:Ja bym proponowa??"Dinozaury,przewodnik"
Mam to. :wink:
Witam wszystkich na tym wspaniałym forum!

http://www.nfsm.eu/news.php -fajna strona o Need for Speed.

Awatar użytkownika
Topiś
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2006, o 19:13
Lokalizacja: Pozna??

Post autor: Topiś »

Znacie moze ksiazke pt: "PRZED I PO DINOZAURACH" ANDRZEJ TREPKA? Co o niej sadzicie? jest warta uwagi? a klub dla ciebie mnie jesszcze nie zawiodl :P

Horniusosaurus
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 12
Rejestracja: 5 czerwca 2006, o 20:09

Post autor: Horniusosaurus »

A ja polecam "KsiÄ?gÄ? Dinozaur??w" Dawida Lamberta (pracowa??o przy niej wielu paleontolog??w Muzueum Historii Naturalnej w Lodynie).
Jest to pierwsza powa??na ksiÄ???ka o tych gadach jakÄ? dosta??em i moja ulubiona.
Zawiera 55 opis??w o dinozaur?? z podzia??em na rzÄ?dy, zdjÄ?ciami szkielet??, rysunkami. Ka??dy gatunek jest bardzo dok??adnie opisany w spos??b czytelny dla zwyk??ego zjadacze trawy (choÄ? przyznam ??e kiedy?? bywa??o ciÄ???ko sie po??Ä?paÄ? w systematyce).
CiekawÄ? czÄ???cia tej ksiÄ???ki jest spis nazw wszystkich dinozaur??w od A do Z odkrytych do roku 93. Lista ta obejmuje 638 nazw - niewiarygodna liczba, ale o wymienionych w niej gatunkach jest najwyzej kilka s????w (i tak wystarczy).
W Polsce ksiÄ???ka ta ukaza??a sie w wydawnictwie "?šwiat ksiÄ???ki". Polecam.
Zawsze w ciemno??ci patrz w stronÄ? ??wiat??a

Awatar użytkownika
Mixs
Sylurski akantod
Sylurski akantod
Posty: 145
Rejestracja: 20 kwietnia 2006, o 21:17

Post autor: Mixs »

Horniusosaurus pisze:A ja polecam "KsiÄ?gÄ? Dinozaur??w" Dawida Lamberta (pracowa??o przy niej wielu paleontolog??w Muzueum Historii Naturalnej w Lodynie).
Te?? mam i korzystam :) , ale jednak trzeba do niej podchodziÄ? z ostro??no??ciÄ? - w UK ukaza??a siÄ? drukiem w 1993 r, w Polsce w 1996 i si??Ä? rzeczy trochÄ? siÄ? ju?? zdeaktualizowa??a. Zw??aszcza przedstawiana tam systematyka dinozaur??w jest ju?? trochÄ? - nomen omen - prehistoryczna :wink: (Wiadomo - tyranozaury zaliczane jeszcze do karnozaur??w, odrÄ?bny podrzÄ?d Segnosauria w ramach rzÄ?du Saurischia, itp.)
Niemniej, jest tam te?? du??o warto??ciowych informacji. A ??e trzeba jÄ? konfrontowaÄ? z innymi ??r??d??ami, to c???? - jak wszystko...

EDIT - no, chyba, ??e jest jakie?? nowsze wydanie, o kt??rym nie wiem.
"Powiedzmy sobie jasno: to nie Ziemi grozi zagłada, tylko nam. Nie dysponujemy wystarczającą mocą, aby zniszczyć tę planetę, lub ją uratować, ale gdybyśmy zechcieli, może zdołalibyśmy ocalić samych siebie."

Ian Malcolm w "Jurassic Park" Michaela Crichtona

Awatar użytkownika
zonia
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 20
Rejestracja: 8 kwietnia 2007, o 08:23
Lokalizacja: Wroc??aw

Literatura

Post autor: zonia »

Jestem dosc poczatkujaca jezeli chodzi o dinozaury :D dlatego mam zamiar wyposazyc sie w literature dzieki ktorej dowiem sie czegos wiecej. W zwiazku z tym mam pyt.: Jaka polecalibyscie ksiazke czy inna publikacje(moze w internecie?) zawiazana z prechistoria?? :roll:
z gory dzieki za odp :mrgreen:
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images20.fotosik.pl/220/7b60ddb4fd95e56e.jpg[/img][/url]
kris.irreligious.org --->wbijaÄ?!! :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Post autor: Sebastian »

Polecam Historia ??ycia Toma Jonesa oraz atlasy prehistorii

Aleksander90
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, o 08:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Aleksander90 »

lepiej szukaÄ? w necie wpisujesz pokolei gatunki kt??re znasz i te kt??re dopiero co pozna??a??
***
a masz jaki?? ulubiony gatunek dinozaura

Awatar użytkownika
Sebastian
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1336
Rejestracja: 2 lipca 2006, o 13:32
Imię i nazwisko: Sebastian Oziemski
Lokalizacja: Harlow, Essex, UK

Post autor: Sebastian »

Polecam artyku??y z serii R????norodno??Ä? form.... O, Aleksander nie pisz lepiej dw??ch post??w jeden pod drugim :wink: Zona napisa??a??, ??e interesujÄ? ciÄ? ssaki- zaj??yj do dzia??u SSAKI, tam jest jeden artyku?? o cz??owiekowatych i pranaczelnych :mrgreen:

Awatar użytkownika
zonia
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 20
Rejestracja: 8 kwietnia 2007, o 08:23
Lokalizacja: Wroc??aw

Post autor: zonia »

dzienx. Poszukam w necie i poczytam forum :mrgreen:
P.S Moje ulubione dinozaury to allozaury i deinonychy(poprawcie mnie jezeli zle napisalam nazwe :lol: )
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images20.fotosik.pl/220/7b60ddb4fd95e56e.jpg[/img][/url]
kris.irreligious.org --->wbijaÄ?!! :D

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

Polecam przejrzenie starszych watkow na forum. Tak... racja, jest ich duzo, ale przynajmniej nie beda sie pojawiac dyskusje, jak ta :wink:

A moja reakcja oczywiscie dotyczy tego, ze identyczny temat juz istnieje. Patrz. Dobra ksiÄ???ka o dinozaurach, wiec zamykam :wink:

spinozaur
Ordowicki bezszczękowiec
Ordowicki bezszczękowiec
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwietnia 2008, o 18:41

[PYTANIE] Super książka

Post autor: spinozaur »

Czy może wiecie gdzie można kupić taką książkę o dinozaurach gdzie są wszystkie do tychczas nazwane dinozaury :D

Poprawilem nazwe tematu. ;)
Daniel

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Chyba nie ma takiej książki w języku polskim... ale w angielskim wręcz przeciwnie :) M.in. The Dinosauria II, której współautorką jest niedawno zmarła prof. Halszka Osmólska.
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

No w mojej książce Dinosaurs The most complete up-to date encyclopedia for dinosaur lovers of all ages też są prawie wszystkie rodzaje dinozaurów, w drugiej którą posiadam Dinosaurs: The encyclopedia supplement 5 też jest ich sporo jeśliby mialo sie wszystkie poprzednie tomy to też by były wszystkie dinozaury.
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
Tomasz
Kredowy tyranozaur
Kredowy tyranozaur
Posty: 2172
Rejestracja: 30 października 2006, o 15:16
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Tomasz »

Ale są to książki (chyba) angielskie. Brakuje polskiego odpowiednika... Szczerze mówiąc, po zakończeniu naszej ED (za jakieś kilka lat ;)), można by było spróbować stworzyć jakomś książke w języku polskim zawierającą wszystkie gatunki dinozaurów :D
Tomasz Sokołowski

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem!

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

myśle że koło lipca skoncze moja bazę Dinosauria w której są wszystkie rodzaje dinozaurów wszystkie z listy Olshevskiego czyli 1059 nazw. W lipcu może skończe. To później udostępnie :D
Tribute to Dinosaurs 2020

GrzesieQ
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 1
Rejestracja: 18 lipca 2008, o 15:53
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: GrzesieQ »

Na poczatku witam wszystkich na forum :wink:

Mam prosbe [a moze pytanie?]. Moglby mi ktos poradzic jakas dobra ksiazke o dinozaurach. Zalezy mi na opisach gatunkow, najlepiej zeby byly to tylko dinozaury, bo jakos nie intersuja mnie inne zwierzeta prehistoryczne :) . Oczywiscie mam na mysli jakies porzadne wydawnictwo, a nie 16 stronnicowe ksiazki dla dzieci, ktore najczesciej znajduje w sklepach. Zastanawialem sie na "Dinozaurami" Paula Barretta. Polecacie mi ja, czy moze jest jakas lepsza [oczywiscie po polsku]?

Awatar użytkownika
dilong
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 5 sierpnia 2006, o 10:20
Imię i nazwisko: Maciej Krzysztof Pindakiewicz
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Post autor: dilong »

Polecam, bardzo dobra książka. Jestem jej posiadaczem i nie żałuje tego. Profesjonalne dane i wiadomości związane z odkryciami sprzed 2-3 lat. Oprawa dobra, rysunki Raula Martina zaś uświetniają tą książkę. Gorąco polecam.
Geologia UW

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Ja bym ci radził kupić sobie książje Dinosaurs The most complete-up to date encyclopedia for dinosaur lovers in all ages zawiera w zasadzie wszystkie dinozaury z 800 ich tam jest chyba na amazon ja zalatwisz mnie to wyszlo 95 zl z przesylka do domu a książka jest naprawde świetna. Gorąco ci ją polecam. :D
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Tylko Ĺźe jest po angielsku :wink:
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

Awatar użytkownika
Daniel Madzia
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1609
Rejestracja: 15 marca 2006, o 12:39
Lokalizacja: Třinec, Česká republika
Kontakt:

Post autor: Daniel Madzia »

nazuul pisze:Tylko Ĺźe jest po angielsku :wink:
No English, no paleontology. ;) Poza tym angielski sie zawsze przyda.

Awatar użytkownika
Danu
Jurajski allozaur
Jurajski allozaur
Posty: 1926
Rejestracja: 24 czerwca 2006, o 14:51
Imię i nazwisko: Krzysztof Stuchlik
Lokalizacja: Wisła

Post autor: Danu »

Własnie niestety po polsku nie dowiesz się wcale o większości dinozaurach no chyba, że z naszej strony hehe :D Bardzo przydatne są też książki Dinosaurs The encyclopedia ale strasznie drogie sam posiadam tylko supplement 5
Tribute to Dinosaurs 2020

Awatar użytkownika
nazuul
Moderator
Moderator
Posty: 8244
Rejestracja: 3 grudnia 2007, o 19:51

Post autor: nazuul »

Oczywiście macie rację, ale odsyłam do posta GrześQ, w którym wyraźnie pisze, że po polsku :wink: .
Obrazek
[Stamp: Apsaravis] [Avatar: P. Weimer, CC BY-NC-SA 2.0]

KubaWinter
Prekambryjski stromatolit
Prekambryjski stromatolit
Posty: 22
Rejestracja: 12 lutego 2008, o 14:33
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: KubaWinter »

Przypadkiem w bibliotece Wydziału Biotechnologii, Biochemii i Biofizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego natknąłem się na bardzo ciekawą i świetnie napisaną książkę o dinozaurach, a mianowicie: The Evolution and Extinction of the Dinosaurs. Po angielsku, oczywiście ;) Napisana przez Davida E. Fastovsky'ego i Davida B. Weishampela, a wydana przez Cambridge University Press.

Do środka można zajrzeć tutaj: http://books.google.com/books?id=M8nt10 ... &ct=result

Pozdrawiam!
Pozdrawiam,
Jakub Zimoch

ODPOWIEDZ