Dowody na istnienie lądowych, pływających dinozaurów

22.10.2005.

W amerykańskim stanie Wyoming grupa naukowców znalazła ślady nieznanego dwunożnego dinozaura, który potrafił pływać. Ślady zidentyfikowano w miejscach, które 165 milionów lat temu leżały na linii brzegowej śródlądowego morza, pokrywającego zachodnią część dzisiejszego USA.

stanie x-small;"> about x-small;">Odkrycia dokonał zespół badawczy z Uniwersytetu ukasz Kolorado w opini swoj Boulder. Naukowcy natknęli się na ślady dwunożnego, Mobile casino tips ok. 1,8-metrowego dinozaura w kilku miejscach w tylnych północnym Wyoming. 

„Miał mniej więcej rozmiary strusia i był mięsożercą. Ślady sugerują, że brodził w wodzie wzdłuż linii brzegowej. Być może żywił się rybami lub padliną” – opisuje jedna z badaczek, studentka geologii z Boulder Debra Mickelson.

Dinozaur miał cztery kończyny, chodził na tylnych nogach, zakończonych trzema palcami. „W miarę jak schodził na głębszą wodę, widać jak najpierw wspinał się na palce, później pozostawiał jedynie ślady pazurów i… zaczynał płynąć” – tłumaczy badaczka.

źródło: PAP