Więcej dinozaurów w Bałtowie

14.02.2005.
O 14 modeli pragadów i dinozaurów wzbogaci się na sezon turystyczny Bałtowski Park Jurajski w Świętokrzyskiem.

Największy diplodok będzie miał osiem metrów wysokości i prawie trzydzieści długości. Przywieziony już został do Bałtowa. Był dłuższy niż kort tenisowy, przypominał most wiszący, który się porusza ważył ponad 10 ton. Długo dzierżył tytuł największego zwierzęcia lądowego wszech czasów. Stracił go niedawno po odkryciu śladów dwukrotnie dłuższych południowoamerykańskich zauropodów.

Wkrótce do Bałtowa przywiezione zostaną także z pracowni Krzysztofa Kuchnio w Nowinach Wielkich (Lubuskie) modele stegozaura, którego wyróżnia płytka kostna na grzbiecie, ptasiostopiego iguanodona, kaczodziobego parazaurolofa i dwóch miesożernych ceratozaurów. Wszystkie będą miały od siedmiu do dziesięciu metrów długości. Park wzbogaci się także o rekonstrukcje pragadów żyjących przed dinozaurami. – Przybędzie w sumie 14 nowych modeli – zapowiada Agata Kołodziej ze Stowarzyszenia Delta, które stworzyło Bałtowski Park Jurajski. Łącznie oglądać będzie można już 45 modeli.

Na sezon turystyczny poszerzona też zostanie część gastronomiczna parku, a plac zabaw dla dzieci wzbogaci się m.in. o ogromny łeb tyranozaura. Wchodzić do niego i pozować do zdjęć będą mogły nie tylko dzieci, ale także dorośli. – Otwarcie planujemy od 1 kwietnia, ale wszystko zależy od pogody. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę – mówi Agata Kołodziej.

Artykuł pochodzi ze strony:

http://serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,2554777.html